II Niedziela Adwentu

Data: 
05.12.2021

1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:

  • Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30;
  • Jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w sali Słowa Bożego;
  • rekolekcje, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, ale już dziś przygotujmy chwilę czasu na to szczególne spotkanie z Bogiem.  

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne dziś o godz. 17:00.

3. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki w kaplicy pokutnej można składać dary na wsparcie Kościoła na Wschodzie.  

4. Siostry Felicjanki składają serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie w wysokości 12 238 zł i 20 euro.

5. Na wspólną modlitwę za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 18:00.

6. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. w naszym kościele jak co dzień – dodatkowo o godz. 12:00. Tego dnia przypada 41. rocznica poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał bł. Stefan Kard. Wyszyński. Polecajmy Bogu także tych wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszego kościoła na czele z ks. prałatem Ryszardem Grygielko. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Za 88 lat życia ks. Proboszcza  i Jego ofiarną służbę naszej wspólnocie dziękować będziemy dobremu Bogu w piątek we Mszy św. o godz. 18.30.

8. Opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS można nabyć po każdej Mszy św. w sali św. Rodziny (wejście przy obrazie MB Częstochowskiej),  a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę  dzieci które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. o godz. 14:30.

10. Zespół Pomocy Bliźniemu zwraca się, z uprzejmą prośbą o przekazywanie trwałych artykułów żywnościowych, które przeznaczone zostaną do paczek świątecznych dla potrzebujących. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu.

11. Przypominamy, że przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 18 grudnia od godz. 9:00. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę i te wpłacane na konto, a także składane podczas spotkań kolędowych w kościele – przeznaczone są one na spłatę instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu kościoła.

13. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian – w tym roku z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • Poniedziałek, 6 grudnia -  ul. Reymonta 24, 26, 28, 30
  • Wtorek, 7 grudnia -  ul. Reymonta 32, 34, 52, 54  
  • Środa, 8 grudnia -  ul. Oczapowskiego, ul. Kulczycka
  • Czwartek, 9 grudnia -  ul. Skalbmierska 1, 2, 3, 4, 11, 11A, 13
  • Sobota, 11 grudnia -  ul. Skalbmierska 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21