I Niedziela Wielkiego Postu 2022

Data: 
06.03.2022

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 6 III 2022

1. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:30. Zapraszamy panów do asysty, bielanki i wszystkie chętne dzieci do udziału w procesji podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów - zbiórka o godz. 16:15 w sali św. Rodziny.
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18:00 dla dzieci, o godz. 19:00 dla dorosłych. Adoracja Krzyża w każdy piątek o godz. 20.00 przygotowywana przez młodzież z Oratorium. W tym roku rozważania podczas Adoracji będą inspirowane życiem Matki Róży Czackiej. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy przyszła niedzielę – poprowadzi je o. Krzysztof Pałys OP.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby cierpiącej wskutek wojny ludności Ukrainy – zebrano 23 250 PLN. W odpowiedzi na apel naszego biskupa kard. Kazimierza Nycza dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia osób gotowych przyjąć uchodźców. Zapraszamy także na modlitwę różańcową o pokój na Ukrainie w dni powszednie na godz. 18:00.

3. Od najbliższego poniedziałku, przez cały Wielki Post, podobnie jak w Adwencie, zapraszamy do wspólnego odmawiania Laudesów, czyli porannej modlitwy Kościoła, na godzinę 7:00. Będziemy ją odmawiali od poniedziałku do piątku w sali Bożego Słowa.

4. Na wspólną modlitwę za zmarłych w poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

5. Kolejne spotkanie synodalne jutro po Mszy św. wieczornej w sali św. Rodziny.

6. W przyszłą niedzielę, 13 marca, przypada 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. Centrum Młodzieżowe "Oratorium św. Jana Bosko" zaprasza dzieci i młodzież od wtorku do piątku. Oferujemy pomoc w lekcjach, warsztaty: gitarowe, bębniarskie, muzyczne (schola), liturgiczne (bielanki), plastyczne oraz szachowe. Z uwagi na obecną sytuację zapraszamy serdecznie również dzieci i młodzież z Ukrainy. Zachęcamy również do współpracy przy pomocy i organizacji czasu wolnego wolontariuszy, którzy znają język ukraiński.
Więcej szczegółów w Oratorium lub pod numerem podanym w gablocie parafialnej.
504-014-114 (s. Weronika), 726-745-462 (s. Agata)

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Na prośbę parafian księgarnia parafialna rozszerza swój asortyment o miesięcznik: RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, SZLACHETNE ZDROWIE, W NASZEJ RODZINIE i RYCERZ NIEPOKALANEJ. Na stolikach jest jeszcze do nabycia parafialny dwumiesięcznik Nasz Krąg.

9. Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży – są one okazją by pogłębić i odnowić swoją relację z Bogiem, zobaczyć Jego miłość w życiu osobistym.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą tacę jak i wpłaty na konto parafii.