I Niedziela Adwentu

Data: 
28.11.2021

1. Rozpoczynamy Adwent - okres oczekiwania na przyjście Pana w dniu Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. W tym czasie serdecznie zapraszamy na:
- Mszę św. roratnią - w dni powszednie o godz. 6:30;
- jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, będziemy ją odmawiać od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 w Sali Słowa Bożego.
Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 12 grudnia.

2. Zapraszamy na różaniec za zmarłych dziś na godz. 17:00, w poniedziałek i wtorek na godz. 18:00.

3. Opłatki i świece CARITAS na stół wigilijny można nabyć już dziś po każdej Mszy św. w sali św. Rodziny (wejście przy obrazie MB Częstochowskiej),  a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

4. Zespół Pomocy Bliźniemu zbiera także żywność do paczek świątecznych – kosz wystawiony będzie przy ołtarzu.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:30 będziemy się modlili o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek – to dzień Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi rano od 6:30 i po południu od 17:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00. Na pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na różaniec.

6. Przed świętami z posługą sakramentalną do chorych pójdziemy w sobotę 18 grudnia.  Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i przelewy na konto parafialne będące wyrazem zrozumienia trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Uprzejmie informujemy, że adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kaplicy w dni powszednie w godz. 8:30 – 19:00.

9. Rozpoczynamy czas wizyty duszpasterskiej. W tym roku - podobnie jak poprzednim - z racji pandemii chcemy spotkać się z Wami w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:30 sprawowanej w Waszej intencji. Po Mszy św. istnieje możliwość rozmowy z księdzem. Osoby, które chcą zaprosić księdza do domu prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • Poniedziałek, 29 listopada - ul. Starej Baśni 3, 5, 9
  • Wtorek, 30 listopada - ul. Starej Baśni 6, 8, 10, 12
  • Środa, 1 grudnia - ul. Starej Baśni 14, ul. Jarzębskiego 1, ul. Księgarzy 11
  • Czwartek, 2 grudnia - ul. Daniłowskiego 1, 6, 8
  • Sobota, 4 grudnia - ul. Daniłowskiego 10, 12, 16 oraz domki od nr 11 do 62