9 Niedziela Zwykła

Data: 
02/06/2024

9 NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 VI 2024

1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:00. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00 – z racji oktawy Bożego Ciała połączone z procesją eucharystyczną. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:20 do godz. 20:00.

2. Dziś przeżywamy XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem “Dziękujemy za służbę człowiekowi” - o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona będzie Msza św. z udziałem polskich biskupów. W parafiach – u nas przed kościołem – trwa zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. Koło Przyjaciół „Radia Maryja: zaprasza na dzisiejsze spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00 w sali św. Rodziny, wejście od strony obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. We wtorek 4 czerwca Msza św. w intencji Radia Maryja będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 8:00.

4. Na wspólną modlitwę za zmarłych poleconych wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 17:30.

5. We wtorek 4 czerwca przypada trzydziesta szósta rocznica święceń Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Metropolity - serdecznie polecajmy go w naszych modlitwach dobremu Bogu.

6. „Przemieniająca moc Eucharystii” – to temat spotkania grupy seniorów we wtorek 4 czerwca br. w godz. 10:00 - 12:00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek wieczorem, podczas Mszy św. o godz. 18:30 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek – dzień Komunii św. wynagradzającej - będziemy spowiadali rano od 6:30 i po południu od 18:00.

8. W piątek 7 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę 8 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W niedzielę 9 czerwca, po Mszach św. o godz. 10-tej i 11:30 przy kościele odbędzie się aukcja charytatywna. Zdjęcia przedmiotów, które zostaną wystawione na aukcji umieszczone są na stronie internetowej. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na spłatę festynu i wsparcie obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału i hojności!

10. W sobotę 22 czerwca organizujemy wyjazd do grobu ks. proboszcza Kazimierza Kalinowskiego. Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła. Powrót w godzinach popołudniowych. Koszt 50 zł. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli parafię ofiarą na tacę lub wpłatą na konto.