5 Niedziela Zwykła

Data: 
05/02/2023

5  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  5 II 2023

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:00

2. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” zaprasza w dniu dzisiejszym na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00 w sali św. Rodziny.

3. Na wspólną modlitwę za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zapraszamy jutro na godz. 18:00.

4. W sobotę, 11 lutego, obchodzimy XXXI  Światowy Dzień Chorego – zaproszeni jesteśmy do modlitwy w intencji wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy im służą – by rozpoznali w nich oblicze samego Chrystusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie dokonał dzieła zbawienia ludzkości. W naszej parafii Dzień Chorych odbywa się na wiosnę i na jesieni.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim paniom i panom za pomoc przy rozbieraniu szopki.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na tacę oraz na konto parafialne.

7. W marcu 2023 roku zapraszamy na kurs przedmałżeński wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA. Kurs składa się z 4 spotkań odbywających się w 4 kolejne soboty miesiąca: 4, 11, 18 i 25 marca, w godz. 9.00-15.15. Możemy przyjąć 14 par narzeczonych. Przypominamy, że  zapisy dla par z parafii przyjmujemy od 29 stycznia 2023, a zapisy dla par spoza parafii od 6 lutego 2023. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie pod adresem: narzeczeni.swzygmunt@gmail.com

8. Hospicjum przy naszej parafii zaprasza na koncert jazzowy w wieczór św. Walentego. Gwiazdą koncertu będzie Stan Breckenridge. Dla każdego gościa w prezencie słodkie serce i Walentynowa kartka, przygotowane przez młodzież szkolną. Koncert odbędzie się dnia 14 lutego o godz. 18:00 w podziemiach kamedulich Kościoła w Lasku Bielańskim przy ul. Dewajtis. Cegiełki – wejściówki o wartości 30 zł. można nabyć w nowej siedzibie naszego Hospicjum przy kościele wchodząc od ul. Płatniczej oraz bezpośrednio przed koncertem w podziemiach kamedulskich. Cegiełki można również nabyć dziś po każdej Mszy św. przed kościołem. Całkowity dochód z koncertu wspomoże opiekę nad chorymi naszego Hospicjum.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a zwłaszcza nowego numeru „Naszego Kręgu”. Niestety z uwagi na brak funduszy  i ciągłe podwyżki zmuszeni byliśmy ten numer wydać jako czarno biały, za co szanownych czytelników przepraszamy.

10. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium w Medjugorie w dniach 20 – 27 kwietnia. Koszt 700 zł i 200 euro. Program na plakatach w gablocie ogłoszeń. Spotkanie dla chętnych w przyszły poniedziałek po Mszy św. wieczornej w sali św. Rodziny.