Komunikat ks. Proboszcza po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego

W związku z zaistniałą sytuacją i ograniczeniem zgromadzeń do maksimum 50 osób proszę, aby we Mszach św. zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie uczestniczyły tylko osoby zainteresowane zamówioną intencją (oczywiście jeśli chcą).

Znak pokoju przekazujemy bez podawania rąk.

Zachęcam do przyjmowania Komunii św. bezpośrednio na rękę.

Pozostałych Wiernych proszę, aby pozostali w domu, uczestnicząc w Liturgii za pomocą mediów (telewizja, radio, internet).

Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

Proszę, aby Gorzkie Żale przeżywać w domu, rozważając tekst nabożeństwa. Podobnie uczyńmy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

W najbliższym czasie nie będzie nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieciAdoracji Krzyża ani żadnych rekolekcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Do spowiedzi przychodzą tylko osoby z prawdziwą koniecznością duchową.

Od poniedziałku będzie otwarty górny kościół z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (zamknięta będzie natomiast kaplica).

W kancelarii (od 16.00 do 18.00) będą załatwiane tylko sprawy konieczne. Zwracam się z prośbą o unikanie przed Msza św. podróżowania miejskimi środkami lokomocji.

W imię dobrze pojętej miłości bliźniego i troski o jego dobro proszę o zachowanie wszystkich wskazań zarówno państwowych, jak i kościelnych. 

Mam nadzieje, że wszystkie ograniczenia będą krótkotrwałe i tymczasowe - warto więc włożyć w ich realizację swój trud i poświęcenie. Pamiętajmy o życzliwej trosce o samotnych i starszych sąsiadach, którzy potrzebują szczególnej pomocy. To takie nasze narodowe rekolekcje i sprawdzian troski o Wspólnotę i siebie nawzajem.